ĒRČU IZVILKŠANA

Ērces izvilkšana  – kā to veikt, nepalielinot infekcijas risku.

Ērces izvilkšana jāveic ļoti piesardzīgi un jāievēro drošas ērces izvilkšanas nosacījumi. Tas palīdzēs izvilkt ērci pilnībā un izvairīties no iespējamās infekcijas. Pirmā lieta, kas jāzina – ērces izvilkšanu nedrīkst veikt kailām rokām, jo ikvienam cilvēkam ādā var būt nejūtamas un neredzamas mikrotraumas. Caur tām ādā var iekļūt slimību izraisošā baktērijas, un tad ērces izvilšana var  būt ļoti riskanta. Tāpēc pirms izvelkat ērci, noteikti uzvelciet gumijas cimdus, paņemiet salveti vai maisiņu. Pareiza ērces izvilkšana tiek veikta šādi – uz salvetes vai vates uzlej spirtu saturošu šķidrumu un to pieliek pie ērces. Tad ērci saķer ar pinceti pēc iespējas tuvāk snuķītim – ādai un  lēni velk.

Ērces izvilkšana jāveic pakāpeniski – vieglām kustībām pavelkot un atlaižot, līdz ērce ir laukā. Ērces izvilkšanu nekādā ziņa nevajag veikt strauji, jo tad tās ķermenis var notrūkt, bet galva palikt ādā.  Šis nosacījums ērces izvilkšanas procesā  ir ļoti svarīgs, jo, saspiežot ērcei vēderu, ir risks izraisīt tās vemšanu un palielināt infekcijas risku. Pēc tam nodezinficējiet ādu ķermeņa daļā, kur veikta ērces izvilkšana. Kad ērce ir izvilkta, nomazgājiet rokas. Tas jādara arī tad, ja ērces izvilkšanas procesā Jums rokās ir bijuši cimdi. Tagad varat būt drošs – ērces izvilkšanas operācija ir  veikta droši, mazinot risku iegūt infekciju vai iekaisumu.

ANTICK – ātri sastindzina piesūkušos ērci, to sasaldējot

Antick ir medicīnas ierīce, kas ātri un efektīvi nonāvē ērci, to sasaldējot. Šī ierīce nobloķē ērces mutes piedēkļus, tādēļ siekalas, kurās var būt slimību izraisoši mikroorganismi nenonāk cilvēku vai mājdzīvnieku asinīs. Kad ērce ir mirusi, to ir viegli izņemt, turklāt tā nāk laukā ar visiem mutes piedēkļiem.

ANTICK ērču sasaldētājs ar izvilkšanas āķi

1. Antick sprejs  100 devas, 1 gab.
2. Ērču izvilkšanas āķi, 2 gab.

Pirkt ANTICK ērču sasaldētāju ar izvilkšanas āķi

ANTICK ērču sasaldētājs

Ātri ērti sasaldē piesūkušos ērci. Samazina ērču izraisīto slimību izplatīšanos kā piemēram Laimas slimību.
Medicīnas iestādes rekomendē pirms piesūkušās ērces noņemšanas to sasaldēt.

1. Antick sprejs 100 devas,1  gab.

Pirkt ANTICK ērču sasaldētāju